شرح مختصری از زندگی حضرت اشعیا (ع)
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٤ آذر ،۱۳۸٩ : توسط : جمعی از خادمین حضرت اشعیا (ع)

بسم الله الغنی الحمید

هرچه در آسمان و زمین است همه ملک خداوند است و خداوند سبحان ذاتش بی نیاز و اوصافش همه پسندیده است ، واگر هر درخت بر روی زمین قلم شود و آب دریا به اضافه هفت دریای دیگر مرکب گردد باز نگارش کلمات خدا ناتمام بماند ، که همانا خداوند را اقتدار و حکمت بی پایان است. 

سوره لقمان آیات ٢۶ و ٢٧

خداوندا، تویی که از عدم به‌وجود می‌آ‌وری، جان می‌دهی و هستی می‌بخشی و تویی که می‌میرانی و به حساب‌ها رسیدگی می‌کنی.

خداوندا، بارالها، تو هستی که می‌خندانی و می‌گریانی و تو هستی که بندگانت را روزی عطا می‌فرمایی، خداوندا ، بار الها تو را می‌ستاییم، که تو خالقی و تو آفریدگاری، تو مظهر عظمت و جلالی، تو مظهر قدرتی، تو مظهر لطف و کرمی، ای عزیزی که در عین قدرت و توانایی بسیار بخشنده‌ای.

بار الها ، پروردگارا از درگاه کریمانه ات تقاضا مندیم تا ما را در هر چه بهتر معرفی نمودن این پیامبر بزرگ که شما خود یار و یاور و پشتیبان و معرف آنها هستی ، یاری فرمائی.

برای دیدن شرح مختصری از زندگی این پیامبر بزرگ ، بر روی ادامه مطالب کلیک نمائید.

جمعی از خادمین حضرت اشعیا (ع)


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
مقدمه
ساعت ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۸ آذر ،۱۳۸٩ : توسط : جمعی از خادمین حضرت اشعیا (ع)

بسم الله العزیر الحکیم

بسم الله الغفور الرحیم

بسم الله التواب الکریم

به نام خداوند بخشنده مهربان

الهی نبودم ، ز بود تو بودم ببود

          دمیدی به بودم ، ز بودت ، که بودم ببود

                        نبود جز به تو و به بود تو بودن ببود

                                  من و ما نبودی، تو بودی که بودن ببود

با حمد بی پایان و سپاس بیکران به پیشگاه با حشمت و جلال کردگار هستی بخش و درود بر روح پاک و مطهر خواجه ی کائنات ، حضرت محمد مصطفی ( صلی الله علیه و آله ) و اهل بیت و عصمت و طهارت سلام الله علیهم اجمعین .

هیچ شیء و موجودی در این عالم ، عبث و بیهوده آفریده نشده است . بویژه انسان که در بین همه مخلوقات مادی ، ممتاز و برتر بوده ، بگونه ای که آفریدگار توانا در شان این آفریده ( انسان ) چنین فرموده اند : ( فتبارک الله احسن الخالقین ) و او را « احسن خلقت » لقب داده اند.

خداوند بلند مرتبه پیرامون چگونگی خلقت ، موجودیت ، هدف از آفرینش ، زیستن ، رشد ، کمال ، مرگ ، برزخ ، حشر و حسابرسی این انسان ، از طریق وحی توسط پیامبران مرسل سلام الله علیهم اجمعین و کتب آسمانی ، طی قرون گذشته فرمایشاتی مفصل و بسیار مهم در غالب دستور ، هشدار ، بشارت ،‌انذار ، توصیه و ... نازل فرموده اند.

خداوند بسیار خوب میداند که چه آفریده و از زیر و بم و ساختار بسیار عجیب و کارآیی اعضاء و جوارحش بخوبی آگاه است و راز خلقت و هدف از آفرینش او را که بر همگان مخفی و در پرده است را می داند و هم اوست که مدت توقف هر کس را بر روی کره خاکی تعیین و چگونگی سرنوشتش را در گردونه ی هستی تقدیر می فرمایند .

و این پروردگار با جلال و عظمت است که اراده فرموده تا آدمی در این سرای خاکی و جهان مادی با برخورداری از نعمتها و امکانات از پیش تدارک دیده شده ، به رشد معنوی و کمال برسد و سپس برای ادامه حیات به جهان و سرای باقی نقل مکان نماید .

حال با توکل بر پروردگار متعال و چشم امید داشتن به یاری از سوی ایشان این وبلاگ که توضیاتی در مورد این پیامبر بزرگ ، حضرت اشعیا (ع) است را آغاز می نمایم .

 

جمعی از خادمین حضرت اشعیا (ع)